es | fr | en

"Diskoak" atala

Aza 16 2018

HAZIAK II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hor dun koxka

1 Kateak hautsita

Leire, Eider eta Maider

2 Isilduak

Andoni eta Uxue

3 Urruneko gutunak

Lizar taldea

4 Gorputz askeak

Triki-ni taldea

5 Denok triki-trikian

Iratxo eta Imanol

6 Esan gabekoetan

Amaia eta Miren

7 Lehena

Oihan eta Irati

8 Euritan blai

Egurre taldea

9 365 taupada

Elene, Ainhoa eta June

10 Ametsetan

Urr 30 2018

1979-1991. EUSKAL HERRIKO TXAPELKETA NAGUSIAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CD 01 1979

Epelde eta Iturbide – Shatseta eta Berstegi – Mujika aita-semeak – Martin eta Egañazpi – Zendoia eta Zabale – Laja eta Landakanda – Epelde eta Egurrola – Tapia eta Astiazaran

CD 02 1980-1

Sahatseta eta Berastegi – Laja eta Landakanda – Maltzeta aita-alabak – Zendoia eta Zabale – Tapia eta Astiazaran

CD 03 1980-2

Miren eta Jose Mari – Epelde eta Iturbide – Epelarre eta Epelde – Martin eta Egañazpi – Rufino Arrola eta Kepa Arrizabalaga

CD 04 1982-1

Junkera eta Ramos – Laja eta Landakanda – Iñaki eta Ramon – Tapia eta Larraitz

CD 05 1982-2

Epelde eta Itrubide – Miren eta Bingen – Zabaleta eta Motriku – Tapia eta Egañazpi

CD 06 1985-1

Mujika Anai-arrebak – Imuntzo eta Epelarre – Pagadi anaiak – Etxeberri eta Uitte

CD 07 1985-2

Barrenola anaiak – Miren eta Iturbide – Azkonobieta eta Imanol – Jauregi anaiak

CD 08 1986-1

Zabale anaiak – Pagadi anaiak – Jauregi anaiak – Miren eta Iturbide

CD 09 1986-2

Martin eta Imanol – Imuntzo eta Epelarre – Tapia eta Leturia – Junkera eta Motriku

CD 10 1988-1

Maixa eta Ixiar – Jauregi anaiak – Laura Apeztegia eta Jokin Jauregi – Imuntzo eta Epelarre

CD 11 1988-2

Zabale anaiak – Martin eta Imanol – Junkera eta Motriku – Tapia eta Leturia

CD 12 1991-1

Lurdes Alkorta eta Iñaki Aiertza – Saizar anai-arrebak – Gozategi anai-arrebak

CD 13 1991-2

Elustondo eta Larrañaga – Goenaga anai-arrebak – Zabale anaiak – Imuntzo eta Beloki

 

 

Aza 20 2017

HAZIAK

 

 

 

 

 

 

 

Ttipika

1 Ezinaren eginaz

Gotzon Batikon

2 Txuri gorri berdea

Irati Gutierrez

3 Laztanen preso

Julen Alonso eta Eneritz Aulestia

4 Barruan dugun umea

Uxue Kerejeta eta Andoni Oruesagasti

5 Nor

Olatz Alberdi eta Idoia Asurmendi

6 Gauero ametsean

Irati Gutierrez

7 Plazabarrena

Ttipika

8 Iraltz arina

Beñat Zaton

9 Zauriak

Hor dun koxka

10 Melodia zainetan

 

Aza 28 2016

GEURE KOLKOTIK 2016

Itsaso Elizagoien

1. Irune nora hoa?

2. Mus partida

3. Gozatu bizitza

Xabi Aburruzaga

4. Laida

5. Fanos

6. Barraketan

Xabier Etxaniz

7. Azken aldia

8. Luizia

9. Zapatak urratuta

Ander Zabaleta

10. Bizi

11. Legaire

12. Martiodako dordokak

Patrik Larralde

13.Uda

14. Denbora pasa

15. Mazurkabaltza

Aza 11 2015

GEURE KOLKOTIK 2015

LAJA

1. Hitzik gabe

2. Onartu ta kito

3. Euskararen biribilketa

MARTIN

4. Karpianoa

5. Fa

6. Faborez

TAPIA

7. Zaputza

8. Laineza

9. Zotina

ZABALE

10. Bizkargi

11. Landeta

12. Gure Joxe Joakin

Urr 23 2014

GEURE KOLKOTIK 2014

Astiasaran II

1. 2014-VI-08

2. Argibel

3. Aittonak Intzari

Aritz Alustiza

4. Neurri eta formak

5. Urrunera

6. Bunuze II

Eneritz Bengoetxea

7. Kalejirara

8. Herriko festak

9. Eskutik helduz

Iker Dorronsoro

10. Galdera ekonomikoak

11. Ilargipean

12. Berdea eta urdina

Maitane Ayerza

13. Olgetan

14. Zure zain

15. Infernua zeruan

Aza 22 2013

GEURE KOLKOTIK 2013

Saioa Lizarralde

1. Aizan!

[audio:GK13-01.mp3]

2. Irolei

[audio:GK13-02.mp3]

3. Zure maitasunik gabe

[audio:GK13-03.mp3]

Zabaleta

4. Ateak

[audio:GK13-04.mp3]

5. Iluntzar

[audio:GK13-05.mp3]

6. Polkanpantxu

[audio:GK13-06.mp3]

Ander Malbadi

7. Henry Fonda

[audio:GK13-07.mp3]

8. Ortzadar

[audio:GK13-08.mp3]

9. Nahizuna

[audio:GK13-09.mp3]

Alaitz Telletxea

10. Herrian barrena

[audio:GK13-10.mp3]

11. Musika Bihotzean

[audio:GK13-11.mp3]

12. Uan bai!

[audio:GK13-12.mp3]

Imuntzo

13. Bizi pasioak!

[audio:GK13-13.mp3]

14. Bai ama!

[audio:GK13-14.mp3]

15. Datulu!

[audio:GK13-15.mp3]
Ira 12 2013

Faborez 07

Mamen Maltzeta eta Nerea Ugarte

1. Hamabost hamasei urte

[audio:FB07-01.mp3]

2. Mazurka

[audio:FB07-02.mp3]

3. Etxetxo

[audio:FB07-03.mp3]

4. Balsa

[audio:FB07-04.mp3]

5. Sakabi

[audio:FB07-05.mp3]

Barrenola anaiak

6. Arin-arina

[audio:FB07-06.mp3]

7. Trikitixa

[audio:FB07-07.mp3]

8. Balsa

[audio:FB07-08.mp3]

9. Fandangoa

[audio:FB07-09.mp3]

10. Arin-arina

[audio:FB07-10.mp3]

Zabale anaiak

11. Trikitixa

[audio:FB07-11.mp3]

12. Balsa

[audio:FB07-12.mp3]

13. Polka

[audio:FB07-13.mp3]

14. Orripekoa

[audio:FB07-14.mp3]

15. Fox-a

[audio:FB07-15.mp3]

Jauregi eta Andere

16. Fandangoa

[audio:FB07-16.mp3]

17. Arin-arina

[audio:FB07-17.mp3]

18. Boleroa

[audio:FB07-18.mp3]

19. Tximeleten balsa

[audio:FB07-19.mp3]

20. Syrttacy

[audio:FB07-20.mp3]
Aza 22 2012

GEURE KOLKOTIK 2012

Ruben Isasi

1. Dardarkh

[audio:GK12-01.mp3]

2. Fandango gezurtia

[audio:GK12-02.mp3]

3. Isla lauso

[audio:GK12-03.mp3]

Oskar Estanga

4. Denboraren bila

[audio:GK12-04.mp3]

5. Tiliño

[audio:GK12-05.mp3]

6. Palmera goxoa

[audio:GK12-06.mp3]

Arkaitz Allur

7. Neure kolkotik

[audio:GK12-07.mp3]

8. Gogora zure zain

[audio:GK12-08.mp3]

9. Atera kemena

[audio:GK12-09.mp3]

Monik Valor

10. Trikitiaren irrifarra

[audio:GK12-10.mp3]

11. Denon martxa

[audio:GK12-11.mp3]

12. Gero arte

[audio:GK12-12.mp3]

Xabi Arakama

13. Larrinbe

[audio:GK12-13.mp3]

14. Ez dek jo soinurik

[audio:GK12-14.mp3]

15. Aina Ronda

[audio:GK12-15.mp3]
Aza 22 2012

Faborez 05+bat

Astiasaran anaiak

1. AKABO Fox-a

[audio:FB06-01.mp3]

2. BALSA

[audio:FB06-02.mp3]

3. ILLURDI Fandangoa

[audio:FB06-03.mp3]

4. ARIN-ARINA

[audio:FB06-04.mp3]

5. HASPERENA Balsa

[audio:FB06-05.mp3]

Sahatseta eta Berastegi

6. IRURETA Kalejira

[audio:FB06-06.mp3]

7. FANDANGOA

[audio:FB06-07.mp3]

8. ESBARRUA Arin-arina

[audio:FB06-08.mp3]

9. BALSA

[audio:FB06-09.mp3]

10. DOLAREKUA Arin-arina

[audio:FB06-10.mp3]

Uitte eta Lutxurdio

11. URRATEGITIK GORLARA Kalejira

[audio:FB06-11.mp3]

12. TXONDORZULO Fandangoa

[audio:FB06-12.mp3]

13. SAKONA Arin-arina

[audio:FB06-13.mp3]

14. ZARGUATETIK PARISERA Balsa

[audio:FB06-14.mp3]

15. MORENA-TOCA MADERA Pasodoblea

[audio:FB06-15.mp3]

Mentxu eta Gema

16. TXORIMIRI Kalejira

[audio:FB06-16.mp3]

17. EXKOLIN Balsa/Fox-a

[audio:FB06-17.mp3]

18. AITONA PERIKOREN FANDANGOA

[audio:FB06-18.mp3]

19. TIROLIÑA Balsa

[audio:FB06-19.mp3]

20. KAZKABARRA Fandangoa

[audio:FB06-20.mp3]